Katalog Tasarımı

Katalog tasarımı, ürün veya hizmetlerinizi potansiyel müşterilerinize sunmak için kullanılan bir grafik tasarım ürünüdür. Başarılı bir katalog tasarımı, müşterilerinizi etkileyerek onlarda ürün veya hizmetlerinizi satın alma isteği yaratabilir.

İyi tasarlanmış bir broşür veya katalog, müşterilerinize kritik satış bilgileri sağlayan, mükemmel bir takviye malzemesidir. Açık ve ayrıntılı spesifikasyonlar sunarak ve mevcut ve güncel uygulamaları göstererek, ürün ve hizmetlerinize neden yatırım yapmaları gerektiği konusunda müşterilerinizi kolaylıkla ikna edebilirsiniz.

Katalog tasarımında başarı

Peki başarılı bir katalog tasarımı nasıl yapılır? Katalog tasarımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İyi bir katalog denince akla öncelikle yaşam tarzına hitap eden, alıcı kitleyi gözeterek tasarlanan, ürün merkezli olarak tasarlanmış, içinde harika ürün fotoğraflarının yer aldığı, sayfalarının dış kenarlarına önemli öğelerin yerleştirildiği, çapraz satış fırsatlarını kullanan, tutarlı yazı stilleri kullanan ve içindeki yazı stili sayısı sınırlanmış, sayıdan sayıya tasarımsal tutarlılığını koruyarak “marka” imajınızı pekiştiren, ürünlere ihtiyaç duydukları alanı veren ve ekonomi için tasarlanmış bir katalogdan bahsetmek gerekir.

Gösterişli, harika grafikler; fantezi kabartmalar ve vernikler; öne çıkaran renkler; basit ve anlaşılır organizasyon vs. tüm bunlar ideal bir katalog tasarımında aranan özelliklerdir.

Ancak maalesef günümüzde birçok kataloğun temel bazı tasarım kurallarını çiğnediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Amatörce yapılmış tüm bu kataloglar markanıza ve firmanıza zarar verebilmektedir. Bu nedenle bu konuda profesyonel destek almanız ve hem bütçenizi hem de zamanınızı heba etmemenizde fayda olacaktır.

Kaliteli bir katalog tasarımı için Ajansburada olarak 14 yıldır her türlü kataloğun tasarımını ve baskısını yapıyoruz.

Çalışmalarımızdan örnekler

Katalog Çalışması

İster firma tanıtım kataloğu, ister ürün kataloğu, isterse prestij kataloğu olsun, katalog tasarımı kapsamlı bir çalışmadır.

Profesyonel Çalışma

Unutmayın! Profesyonelce tasarlanmış bir katalog işinizi bir üst seviyeye çıkarmanıza yardımcı olur.

Ajansburada

14 yıllık sektör tecrübesiyle katalog tasarımında Antalya’nın sayılı ve saygın ajanslarından biridir.

Katalog Nedir?

Basılı malzeme denince ilk akla gelenlerden biri de kataloglardır. Kataloglar, kişiler, kurumlar, kuruluşlar veya ürünler ve nitelikleri hakkında detaylı bilgi veren, özelliklerini ön plana çıkartan, açıklayıcı ve tanıtıcı nitelikteki basılı materyallerdir. Şık, lüks ve görsel olarak çekicidirler.

Kataloglar, ürün veya ürün serilerinizi sergilemek için kitap benzeri, mükemmel pazarlama araçlarıdır. Kataloglar sayesinde müşterileriniz ne ürettiğinizi, ne sattığınızı net bir şekilde görürler. Ürün tanıtım kataloğu, bir firmanın önemli satışlara ulaşmasında hâlâ önemli bir role sahiptir.

Katalog kurumsal firmalar için vazgeçilmezdir. Müşterilerinizin belleğinde yer edinmek adına, katalog en kalıcı reklam araçlarından biridir. Gerek elektronik katalog, gerekse geleneksel basılı katalog tüm sektörlerde tercih edilmektedir.

Katalog değişik biçim ve şekillerde tasarlanıp üretilebilir. Profesyonel olarak basılan, iyi tasarlanmış bir kataloğun maliyetinin çok ötesinde bir getirisi olması söz konusudur.

Katalog Türleri

Katalogları temel olarak ikiye ayırabiliriz:

 • Basılı katalog
 • Elektronik katalog

Ayrıca firma tanıtım kataloğu, ürün tanıtım kataloğu, tarım kataloğu, inşaat kataloğu, mühendislik kataloğu, sergi kataloğu, sanat kataloğu gibi sınırsız sayıda alan için katalog tasarlanabilmektedir.

Örnein bir ürün kataloğu, satışa sunulan ürün veya hizmetlerin açıklama ve fiyatlarının yer aldığı, basılı veya elektronik bir belge olarak üretilmiş bir listedir.

Bazı kataloglarda giyim gibi tek bir ürün kategorisi bulunurken bazıları çeşitli mal grupları içerir.

Kataloglar, fiyatların ve sipariş bilgilerinin yanı sıra, öğelerin fotoğraflarını ve açıklamalarını içerir.

Bazı kataloglar sipariş formu ve gönderim ücreti firma tarafından peşin ödenmiş zarf ile birlikte gelir.

Kataloğun Satış ve Pazarlamadaki Yeri

Katalog kullanan şirketlerin satış hedeflerine ulaşma konusundaki endişelerinin çok daha az olduğu bilinmektedir. Diğer satış kanalları katalogla desteklendiğinde daha iyi sonuç vermektedir. Günümüzün rekabetçi pazarı firma sahipleri şirketlerinden veya markalarından istifade etmek üzere mümkün olan her türlü satış aracını kullanmaktadırlar ve katalog da bunlardan biridir.

Katalogların günümüz dijital dünyasında hala işe yarayıp yaramadıklarını soranlar oluyor.

Öncelikle araştırma sonuçlarından bahsetmek gerekiyor. İngiltere genelinde 100’den fazla işletme ile gerçekleştirilen bir araştırmada satış, pazarlama ve genel iş yaklaşımları hakkında sorular yöneltilmiş ve gerek yeni gerekse popüler işletmelerin kataloglara olan ihtiyaçlarının arttığı tespit edilmiştir. Şirketlerin % 38’i önümüzdeki yıl katalogların kendileri için daha önemli, %17’si ise çok önemli olacağını belirtmiştir.

Görüldüğü üzere dijital katalogların yanı sıra basılı kataloglar da kabul görüyor ve katalogların önemi giderek artıyor.

Markalarını pazarlamak için her geçen gün daha fazla işletme internet ve dijital dünyaya yönelmekte ise de, bununla birlikte, basılı medya birçok şirketin pazarlama stratejilerinin önemli bir parçası olmaya devam etmektedir. Dijital dünyada reklam, reklamın modern yüzü olsa da, basılı malzemeler günümüzde hala iyi sonuç getirmektedir.

E-ticaret firmaları hâlâ katalog pazarlaması yapıyorlar. Çünkü baskılı katalogların ve klasik postanın diğer neredeyse tüm diğer pazarlama araçlarından daha iyi geri dönüşü olan bir yatırım olduğunu biliyorlar.

Kataloglar doğrudan pazarlama denince yine akla ilk gelen yöntemlerdendir. En eski pazarlama biçimlerinden biri olan kataloglar güçlü bir pazarlama aracı olmayı sürdürüyor ancak günümüzde rolleri biraz değişti. Bir zamanlar doğrudan sonuç veren bir araç idiler; şimdi ise çevrimiçi olarak sipariş vermek için tüketicileri internete yönlendirme görevini üstleniyorlar. Ayrıca e-ticaret şirketleri katalogları ilk çevrimiçi satın alımın devamı olarak kullanmaya başladılar.

Katalog Kullanımının Faydaları

 • Katalog, işletmenizin kurumsallığı için olmazsa olmazdır.
 • Katalog, markanıza değer katar, marka bilinilirliğinizi artırır.
 • Katalog, sizin 7/24 çalışan personelinizdir.
 • Katalog, daha fazla müşteriye ulaşmanızı sağlar.
 • Katalog, çalışan ve müşterilerinizin bilgiye ulaşmasını kolaylaştırır.
 • Katalog, internet ile beraber en etkin ve ucuz reklam aracıdır.

Kataloğunuzun Hedef Kitlesi Önemlidir

Herhangi bir katalog düşünün. Aklınıza otomatik olarak ilk gelen şey, o katalog ile satılmaya çalışılan ürünler olur. Herhangi bir satış kataloğunun temel özelliklerinden biri sattığı ürünlerdir. İşin yarısını bu ise, diğer yarısını da ürünün sunulduğu ortam yani tüketicileri oluşturur.

Bir örnek olarak iki ayrı katalog var diyelim. Her ikisi de gadget’lar, aygıtlar, elektronik cihazlar ve eğlence ürünleri satmak için tasarlanmış olsunlar. İkisinin de ürün yelpazesi birbirine çok benziyor olsun. Ne beklersiniz? Tabii ki ikisinin de müşterilerinin benzer olmasını, öyle değil mi? Halbuki birisi için 18-35 yaş arası erkekler, diğeri için ise 55 yaş üstü kadınlar müşteri tabanının önemli bir kısmını oluşturuyor.

Bu nasıl oluyor derseniz; ilki yarı çıplak modeller ve müstehcen bir dil kullanırken diğeri daha az çekici modeller (çoğu zaman çalışanlardan birileri) ve arkadaşça, esprili ve bunun yanında bilgilendirici bir dil kullanıyor.

İşte örnekten görüldüğü üzere tasarım ve metin, farklı kitlelere satış yapabilmektedir. Ancak bunun tabii ki limitleri vardır. Yine başka bir örnek verecek olursak, muhtemelen kadın kıyafetlerinde yaş sınırlarını aşmayı başaramazsınız. Ancak yapabileceğiniz şey, ürünlerinizi hedef kitlenizle mümkün olduğunca uyumlu hale getirmek ve böylece ürünlerinizin bu izleyici kitlesine azami ölçüde ulaşmasını sağlamaktır.

Bunu nasıl yaparsınız? Müşterinizin kataloğunuzdan neler beklediğinin farkında olmanız gerekir. 50 yaşın üstündekilere satış yapıyorsanız, unutmayın ki o kişilerin %60’ından fazlası gözlük kullanır ve onlar için yazının okunaklılığı genç müşterilere göre daha önemlidir.

Ayrıca model seçimi kataloğunuzun nasıl algılandığını önemli ölçüde etkiler. Mutlaka bilirsiniz, gençler genç modelleri görmek isterler, aksi takdirde ürünün kendileriyle ilgili olmadığını düşünürler ve konudan tamamen uzaklaşırlar. Ancak bunun tersi olarak yaşlıların da yaşlı model istedikleri düşüncesine kapılma hatasına düşmemek gerekir. Bu bir satış faciası olacaktır. İnsanların dış görünüşleri ile hissettikleri yaş farklıdır. Altmış, yetmiş yaşındakiler için en uygun model, kendilerine tehdit oluşturmayacak, 40’larına yaklaşan modellerdir, kendileri gibi bir büyükanne değil. Model seçiminin kataloğunuza büyük bir etkisi olduğunu kabul etmek gerekir.

Keza, kataloğun kalitesi konusunda tüketicilerin farklı yaşlarda farklı öncelikleri vardır. Gençler çoğunlukla hala bir kimlik arayışındadırlar, bu nedenle stil pek de gündemlerinde değildir. Çocuklu evli insanlar hayatlarında çok şey yaşamaktadır, güven onlar için önemlidir. Ve yaşlılar için daha fazla konfor her zaman için önemlidir.

Özetle, bir katalog tasarlanmadan önce tüketicinizin ihtiyaçları, istekleri, tutkuları ve tutumları akılda tutulmalıdır. Onlara uygun bir stil geliştirmek ve tabii ki kuralları takip etmek gerekir. Bu, kataloğunuzun başarı şansını arttıracaktır.

Katalog Tasarımı Nasıl Yapılmalıdır?

Firma tanıtım kataloğu nasıl hazırlanır? Katalog oluşturmak, marka kimliğinizin bir parçasıdır. Katalog hazırlama çalışması firmalar için çok önemlidir. Çünkü katalog bir firmanın yüzüdür ve kimliğidir. Ürün veya hizmetlerini veya doğrudan firmanın kendisini anlatır. Katalog tasarımı yapmak, bir firmanın satışlarında önemli artışlar sağlayabilir.

Katalogtaki Bilgilere Erişim Kolay Olmalı

Tüketici, kataloğu eline aldığında hangi ürünü, hangi hizmeti veya hangi projeyi hangi sayfada bulacağını açık bir şekilde bilebilmelidir. Bunun için kataloğun her sayfası mümkünse numaralandırılmalı ya da en azından bölümlendirilerek separatör sayfalarla birbirinden ayrılabilmelidir.

Sayfalar sıkış tepiş bilgilerle doldurulmamalı, yazılar son derece nitelikli ve okunaklı olmalıdır. Az sayıda yazı karakteri kullanılmalı, parça numarası, ürün kodu ve fiyatı gibi önemli bilgiler okunaklı tablolarda sunulmalıdır.

Birden fazla bölüm içeren büyük kataloglarda içindekiler tablosu, renk kodlaması veya sekmeler olabilir.

Unutmayın, boşluk iyidir!

Katalog Tasarım Aşamaları

Katalog ve broşürler, potansiyel müşterilerinizin iletişim kuracakları ilk pazarlama kalemleri arasında yer alır.

Şirketinizin bekleme salonundan, sergi mekanlarından ve başkaca yollardan alacakları bu katalog ve broşürler onlardaki ilk izleniminizi oluşturur. Dolayısıyla ilk izlenimi bırakmak için sadece o an vardır ve o an son derece önemlidir. Ellerine aldıkları katalog markanızı en iyi şekilde temsil etmelidir. Çünkü kataloglar markanızın bir parçasıdır ve sizin dünyaya kim olduğunuzu söyleyen önemli bir iletişim aracıdır.

Başarılı bir katalog bir şirketin sadece ürünlerini sergilemek için değil, aynı zamanda tüketiciye markanın ne anlama geldiğini de net bir şekilde aktarır.

Bir katalog, asla ürün ayrıntılarında sıkışarak, arkasındaki markayı yani firmanızı ikinci plana atmamalıdır. Bu özellikle etkin bir isimlendirmeye, cazip bir görsel kimliğe ve çekici bir marka kimliğine ihtiyaç duyan yeni markalar için daha da geçerlidir.

Nasıl Bir Katalog Tasarımı?

Kataloğun tasarımı hedef kitlenin ilgisini çekmelidir.

Örneğin bir çocuk giyim markası için capcanlı, rengarenk, hareketli bir katalog tasarımı uygun iken, bir inşaat firması için kurumsal, dengeli ve güven veren bir tasarım daha yerinde olacaktır. Yani asıl yapılması gereken hedef kitlenin beklentilerini karşılamaktır.

Kataloğun kapağı estetik açıdan cazip olmalı, ancak tüketiciye kataloğun içinde ne ile karşılaşacağı hakkında bilgi de vermelidir.

Klasik bir katalog için şu tür bir yapı düşünülebilir:

 1. Ön Kapak : Firma veya marka logosu, slogan, başlık ve görsel. Katalog kapak tasarımı marka kimliği ile uyumlu olmalıdır.
 2. Kapak içi: Önsöz veya giriş yazısı.
 3. İç sayfalar: Firma hakkında tanıtım yazısı, ürün, hizmet ve referanslar. Katalog iç sayfa tasarımı marka kimliği ile uyumlu olmalıdır.
 4. Arka Kapak: İletişim bilgileri ve logo

İyi ve Etkili Katalog Tasarımı İçin İpuçları

 • Etkileyici ve çekici olmalıdır.
 • Kullanılan resimler ve görseller yüksek çözünürlükte olmalıdır.
 • İçerikte imla hataları olmamalıdır.
 • Ürün ve hizmet görselleri ne kadar büyük ve kaliteli ise ilgi çekmesi o derece fazla olur.
 • Kullanılan resim ve görseller özgün olmalıdır.
 • Elektronik katalogta canlı ve net görünen resimler baskıda kalitesiz çıkabilir. Böyle bir problem yaşamamak için görsellerin çözünürlüklerinin yeterli olması gerekmektedir. Bu da kaliteli ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflardan geçmektedir.
 • Göze hitap eder. Bir fotoğraf binlerce kelimenin anlatamadığını anlatabilir. Kalitesiz fotoğraf ise kurumsal kimliğinizi zedeler.
 • Sayfa tasarımında önemli olan bazı noktaları sayfa kenarlıklarının dışına yerleştirmek, müşterinizin algısını kolaylaştırır.
 • Tutarlı bir font yapısı kullanılmalı ve 2 veya 3’ten fazla font olmamalıdır.
 • Kullanılan fontlar rahat okunabilir olmalıdır.
 • Tasarım ve font yapısı birbiri ile çelişmemeli, ürün ve hizmetlere uygun olmalıdır.
 • Tasarımı sektörünüze uygun olmalıdır.
 • Tasarımı marka imajınız ile uyumlu olmalıdır.
 • En çok satan ürün ve hizmetleriniz tasarımda daha fazla yere sahip olmalıdır.
 • Standart formatlardaki kataloglar bütçe açısından daha uygundur.
 • Değişik büyüklük ve formatlardaki sıradışı kataloglar ise daha fazla dikkat çekebilir.
Katalog Tasarımı

Kataloglar, kişiler, kurumlar, kuruluşlar veya ürünler ve nitelikleri hakkında detaylı bilgi veren, özelliklerini ön plana çıkartan, açıklayıcı ve tanıtıcı nitelikteki basılı materyallerdir.

Firma ve markanızın doğru bir şekilde tanıtılması, akıllarda kalıcılık bırakması ve iyi bir imaj oluşturabilmesi için, kataloğun doğru planlanmış, renk, şekil, imaj ve tasarım bütünlüğü içinde, kurumsal kimliğe uygun şekilde tasarlanmaları gerekmektedir.

Katalog tasarımı, bir organizasyonun genişleme olanaklarını mümkün olduğunca arttırabilen ve dolayısıyla büyümesini hızlandırabilen, önemli bir pazarlama aracı ya da küçük bir reklam parçası olarak görülebilir.

Kurumsal kimliği pekiştiren iyi bir katalog tasarımı her zaman önemlidir. Amaç, hedef kitlesi, yapı ve tema gibi çeşitli konulara dayalı olarak, farklı türlerden farklı katalog tasarımları yapmak mümkündür.

Ajansburada olarak katalog tasarımının yanı sıra katalog için gerekli olabilecek ürün fotoğrafı çekimi, metin yazarlığı ve baskı hizmetlerini de sunuyoruz.

Doğru Katalog Boyutunun Seçimi

Katalog yaptırmaya karar verdiniz diyelim. Resimlerinizi ve grafiklerinizi tam potansiyeli ile göstermek için, şimdi sıra en uygun katalog boyutunu seçmeye geldi.

Baskıda kullanılabilen bazı katalog boyutları şunlardır:

 • 5,5 inç x 8,5 inç – Uzun ve ince kataloglardır, kısa bir açıklama için yeterli alana sahip olup, ürün görüntülerini vitrine çıkarmak için idealdir. Bunlar genellikle saat ve mücevher şirketleri tarafından kullanılır.
 • 6 inç x 6 inç – 6 inç x 9 inç – Kare veya dikdörtgen şekilli kataloglardır. Genelde minimal özelliklere sahip, düşük hacimli ürün ve hizmetleri tanımlamak için kullanılırlar.
 • 8,5 x 11 inçten 9 inç x 12 inç’e – Giysi ve konfeksiyon sektörleri arasında en yaygın olanıdır.
 • 12 inç x 12 inç – Kataloglar için en büyük standart boyuttur. Çok sayıda ürün ve hizmet olduğunda kullanılır. Her biri hakkında çok daha fazla bilgi tutabilirler (ör., Mağaza katalogları, süpermarket katalogları).

Doğru katalog boyutunu seçmenin anahtarı, ne kadar çok bilginin olması gerektiğini bilmektir. Tonlarca resim ve metin sergilemeyi planlıyorsanız, sıkışık görünümden kaçınmak için daha büyük boyutlu bir baskı seçmenizde fayda var.

Katalog Tasarımı Nasıl Yapılır?

Katalog tasarımı ve baskısı konusunda Ajansburada’nın uzmanlığından faydalanabilirsiniz. Katalog tasarım örnekleri, ürün katalog örnekleri, katalog iç sayfa örnekleri görmek isterseniz Portfolyo sayfamızı inceleyebilirsiniz. Sizlerle deneyimlerimizi paylaşmaktan ve sizin için katalog tasarlamaktan mutluluk duyacağız.

Unutmayın! Profesyonelce tasarlanmış bir broşür işinizi bir üst seviyeye çıkarmanıza yardımcı olur.

Ajansburada olarak katalog tasarımlarımızı en modern katalog tasarım programı ile yapıyoruz. Sadece konsept oluşturma ve tasarım hizmeti vermekle kalmıyor, ayrıca baskısını da sağlıyoruz. Tasarımcılarımız, müşterilerimiz için bugüne kadar birçok güzel ve başarılı çalışmalar yaptılar ve müşterilerimizin işlerine önemli katkılarda bulundular.

Katalog Uygulama ve Üretim Aşamaları

Dergi ve kataloglar için en uygun baskı türü ofset baskıdır.

Ofset baskı, genellikle büyük miktarda yüksek kaliteli baskı üretmek için en uygun maliyetli baskı çözümüdür.

Katalog Üretiminde Kullanılan Malzemeler

Basılı kataloglar da cilt tiplerine göre sınıflara ayrılabilir:

Tel dikişli (sırttan tel zımbalı)

İplik dikişli

Amerikan ciltli (tutkallı)

 

Üretimde genellikle kuşe kağıt kullanılır. İsteğe göre mat veya parlak olabilir. Tasarımı ile uyumlu olacak şekilde seçilen kağıt daha farklı özelliklerde de olabilir.

Temel bir kural olarak sayfa sayısı arttıkça katalogta kullanılan kağıt kalınlığı incelir. İsteğinize bağlı olarak katalogtaki sayfalar mat veya parlak selefon kaplanabilir.

Katalog kapağı için her türlü alternatif kağıt kullanılabilir. Özel kaplamalar ile sağlam ve lüks bir görünüm elde edilebilir.

Kataloğunuzu profesyonellere bırakın

Katalog tasarımı bir firmanın tanıtımında önemli bir rol oynar ve gerek tasarımında gerekse baskısında her işte olduğu gibi titizlik gerektirir. Firmanız için profesyonel katalog tasarımına ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz.

Katalog çalışması tüm sektörler için mümkündür. Ajansburada aşağıdaki sektörler için katalog hazırlamaktadır:

 • Tarım katalog hazırlama
 • İnşaat katalog hazırlama
 • Yeme İçme katalog hazırlama
 • Medikal katalog hazırlama
 • Mühendislik katalog hazırlama
 • Eğitim katalog hazırlama
 • ve diğerleri…

İyi bir katalog tasarımı için Adobe’nin de söylediği gibi öncelikle kataloğun amaç ve stratejisini belirlemek lazım gelir. Ajansburada olarak size önce kitlenizin kim olduğunu, verilecek mesajın ne olduğunu ve bütçenizi sorarız. Basılı mı yoksa dijital mi olacağını sorarız. Kaç adet basılacağını sorarız. Boyut, miktar ve kalite ile birlikte bütçeyi dengeleyerek yapacağımız tasarımı belirleriz. Ortaya çıkacak ürünün markanızla uyumlu olması ve hedef kitleyle buluşması önemlidir.

Font sayısını kısıtlamak tasarım açısından oldukça önemlidir. Göz alıcı bir tasarım oluşturmak için çok sayıda font kullanmak çoğu zaman iyi bir sonuç vermez. Çünkü katalog ve broşür gibi çalışmalarda sınırlı bir alan içinde çalışılmaktadır. Alanı kısıtlı olan herhangi bir tasarımda olduğu gibi, çok fazla yazı tipi kullanmamak en iyisidir. Tipografinin güçlü ve heyecan verici olması için renk ve ölçekten faydalanırız. Yaratıcı bir sayfa yerleşimi ve ölçeklenmiş yazılarla tasarımı hareketlendiririz. Harflerin öne çıkmasını istediğimizde kontrast ekleriz, örneğin siyah üzerine sarı.

Özetlemek gerekirse kataloğun nasıl tasarlanacağı, hangi boyutta, hangi biçimde olacağı, hangi kağıda basılacağı ve tüm bunların markaya olan katkılarını bilmek önemlidir. Ajansburada 14 yıllık sektör tecrübesini sizlerle buluşturuyor ve kataloğunuzu en üst standartlarda tasarlıyor, bastırıyor.

Ajansburada, Antalya katalog tasarımı konusunda 14 yıla varan tecrübesiyle uzmanlaşmıştır. Antalya katalog, Antalya katalog baskı, Antalya katalog tasarım ve Antalya katalog matbaa konularında sizlere profesyonel çözümler üretiyoruz:

 • Katalog tasarım
 • Katalog hazırlama
 • Katalog baskı
 • E-katalog tasarım
 • E-katalog hazırlama
 • Tanıtım kataloğu tasarımı
 • Prestij kataloğu tasarımı
 • Ürün katalog tasarımı
 • Tarım katalog hazırlama
 • İnşaat katalog hazırlama
 • Yeme İçme katalog hazırlama
 • Medikal katalog hazırlama
 • Mühendislik katalog hazırlama
 • Eğitim katalog hazırlama
 • vb.

Katalog, broşür, logo, kurumsal kimlik, web sitesi... Teklif Al