fbpx

SEO

Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?
İngilizce’de SEO (Search Engine Optimization) adıyla anılır ve bir arama motorunda yapılacak herhangi bir aramada web sitenizin sonuç listesinde gelinebilecek en iyi, en üst sırada olabilmesi için yapılması gereken çalışmalar bütünüdür.

Optimizasyonda Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Optimizasyonda sitenin kodlaması, içeriği ve siteye verilen linkler en önemli üç etmendir.
  • Sitenin yapım aşamasında yapılacak kodlamanın arama sonuçlarına olan etkisi gözönüne alınmalı ve site o şekilde kodlanmalıdır.
  • Bunun yanısıra içerik, özellikle de özgün ve konuyla ilgili olan içerik önemlidir, fazla miktarda ve konu ile ilgisiz içerik sitenin arama sonuç performansını olumsuz yönde etkileyecektir.
  • Siteye başka sitelerden verilen linkler ve link veren sitelerin kendi performansları da optimizasyonda oldukça önemlidir. Burada performanstan kasıt o sitenin sözkonusu arama motorunda kendi sıralaması bir başka deyişle pagerank’idir. (pagerank:Google’ın bir web sayfasının ne kadar popüler olduğunu gösteren sayısal bir değere karşılık gelir ve Google’ın link analiz hesaplamalarına dayanır.)

Ajansburada web sitesi çalışmalarında bu temel üç etmenin yanısıra burada detaylarına girilmeyen diğer birçok etmeni de gözönüne almaktadır.


Katalog, broşür, logo, kurumsal kimlik, web sitesi... Teklif Al