fbpx

Katalog Tasarımı ve E-Katalog Tasarımı

Katalog tasarımı yaptırmak istiyorum!

Ürün ve hizmetlerinizi potansiyel müşterilerinize sunmak için bir katalog tasarımı veya e-katalog tasarımı yaptırmak istiyorsunuz. Katalog yaptırma dışında ayrıca belki katalog baskısı da istiyorsunuz. Antalya katalog tasarımı, İstanbul katalog tasarımı diye belki de arattınız. Türkiye’nin veya dünyanın neresinden olursanız olun; şık, kaliteli ve profesyonel bir katalog veya e-katalog tasarımına ihtiyacınız var.

Temel ihtiyaçlarım

 • Şık bir tasarımı olsun!
 • Profesyonel bir dokunuş olsun!
 • Hedef kitleme ve ürün ve hizmetlerime uygun olsun!
 • Vermek istediğim mesajı en iyi şekilde iletsin!
 • Hem baskıya hem de dijital dağıtıma uygun bir şekilde tasarlansın!
 • Kataloğumun basılmasını da istiyorum!
 • E-katalog olarak da kullanabilmek istiyorum!

Çözüm: 16 yıllık tecrübesiyle Ajansburada!

Katalog tasarımı ve e katalog tasarımı konusunda uzmanlaşan Ajansburada olarak, uzman ve yetenekli ekibimizle, tam 16 yıldır ihtiyaç duyduğunuz katalog ve ekatalog tasarım çalışmalarını yapıyoruz. Matbu veya dijital katalog oluşturma ihtiyacınız için kataloğunuzu planlıyor, gerekirse profesyonel fotoğraf çekimi ve metin yazarlığı çalışmalarınızı yapıyor ve kataloğunuzu en üst standartlarda tasarlıyoruz. Ayrıca baskı isteyen müşterilerimiz için 1. kalite baskı hizmeti veriyoruz. Antalya katalog hazırlama ve katalog tasarım fiyatları hakkında detaylı bilgiler burada.

Bize ulaşmak çok kolay!

0535 772 27 32 – Antalya
0539 671 80 43 – İstanbul
info@ajansburada.com

Katalog tasarımlarımızdan örnekler

İçerik gizle

Katalog tasarım sürecimiz

Bilgi Toplama (Keşif)

Katalog tasarımı sürecine sizden gerekli bilgileri toplayarak başlıyoruz. Nasıl bir katalog istiyorsunuz? Baskılı katalog mu, yoksa e katalog mu olacak? Katalog tasarımında kullanılacak görsel ve yazılı içerik nedir? Kaç sayfalık, ne tür bir katalog olacak? Fiyat teklifi verebilmek için benzeri bilgileri toplamak ve değerlendirmek gerekiyor.

Fiyat teklifi, sözleşme ve ön ödeme

Katalog tasarım fiyatları, ihtiyaçlar ortaya çıktıktan sonra belirleniyor. Tasarım ve baskı için en uygun fiyat teklifini size sunuyoruz. Dilerseniz katalog baskısı, fotoğraf çekimi, metin yazarlığı gibi ek hizmetler için de fiyatlandırma yapıyoruz. Fiyat teklifimizin karşılıklı olarak onaylanmasıyla size vereceğimiz hizmeti ve ücretleri belirten bir hizmet sözleşmesi hazırlıyor ve size gönderiyoruz. Sözleşmede belirtilen ön ödeme tutarının hesabımıza havale edilmesiyle katalog tasarım veya ekatalog tasarım (dijital katalog) çalışmalarını başlatıyoruz.

Süre

İçeriği bize eksiksiz ulaştırılmış olan, az sayfalı çalışmalarda 3 ile 5 gün arası çalışma süresi gereklidir. Daha hacimli katalog tasarımlarında süre artmaktadır.

Tasarım aşaması

Tasarıma geçmeden önce katalog içeriğinin (resim, yazı, logo vs.) toplanması, sayfa planlamalarının yapılması gerekiyor. Şayet fotoğraf çekimi ve metin yazarlığı talep edildiyse bu çalışmaların da sonuçlandırılması gerekebiliyor. Bu aşamalardan sonra tasarımcılarımızın size özel olarak oluşturduğu örnek tasarımı size sunuyor ve yönlendirmelerinize göre gerekli olan görsel ve metin düzenlemeleri yapıp tasarımı sonlandırıyoruz.

Baskı aşaması

Baskı talep edildiyse, bir prova çıktı (dijital formatta ve özgün boyutlarda) alıyor ve baskı öncesi son onayınıza sunuyoruz. Böylelikle olası hataları önceden belirleyerek, para ve zaman kaybını önlüyoruz.

Baskı onayınızdan sonra katalog baskısını Antalya veya İstanbul’da bulunan iki üst düzey matbaamızdan birinde yaptırıyoruz.

İş Teslimi

 • Baskı isteyen müşterilerimizin kataloglarını adreslerine kargoluyoruz.
 • Baskı istemeyen müşterilerimizin kataloglarını baskıya hazır hale getiriyor ve dijital ortamdan iletiyoruz.
 • Sadece e-katalog veya dijital katalog isteyen müşterilerimizin kataloglarını yine dijital ortamdan iletiyoruz.

Garanti

Bilgili ve tecrübeli tasarımcılarımız her çalışmada en üst düzey katalog tasarım kalitesini yakalayabilmek için çaba gösterirler. Bunun yanı sıra proje yöneticisi katalog tasarım sürecini en iyi şekilde yürütmekle görevlidir. Proje yöneticisi, işverenden gelen içerik ve diğer bilgileri Ajansburada tasarım ekibine aktarır, kalite kontrol çalışmalarını yürütür ve süreci yönetir. Fotoğraf çekimi, metin yazarlığı ve baskı hizmetlerini koordine eder.

Sonuç

Ajansburada, işine odaklanmış ve işini titizlikle yapan bir ekiptir. Size her çalışmasında en iyiyi vaat eder. Müşterilerinin zamanının ve parasının değerini bilir ve her zaman en iyi sonucu almak için çaba gösterir.

Sıkça Sorulan Sorular

8 sayfa katalog fiyatı yapılacak baskıya göre değişkenlik göstermektedir. Herhangi bir katalog için fiyatlandırma yaparken sadece sayfa sayısını bilmek yeterli olmamaktadır. Kataloğun boyutları, kapak ve iç sayfalar için kağıt gramajları, baskı adedi gibi başka bilgilere ihtiyaç duyarız. Bu nedenle lütfen bizimle irtibata geçip bu bilgileri bize aktarınız. Telefon: 0535 772 27 32
1000 adet katalog fiyatı yapılacak baskıya göre değişkenlik göstermektedir.  Herhangi bir katalog için fiyatlandırma yaparken sadece baskı adedini bilmek yeterli olmamaktadır. Kataloğun boyutları, kapak ve iç sayfalar için kağıt gramajları, sayfa sayısı gibi başka bilgilere ihtiyaç duyarız. Bu nedenle lütfen bizimle irtibata geçip bu bilgileri bize aktarınız. Telefon: 0535 772 27 32
E-kataloglar dijital ortamda paylaşılmak üzere düşünüldüğünden ve tasarlandığından, zaten dosya boyutu olarak çok büyük olmamalıdırlar. Böyle olunca da görsel kalitelerinin (netlik, ışık, renk bakımından değil de, dosya boyutu bakımından) kabul edilebilir bir düzeyde olması yeterli olacaktır. Baskı söz konusu olacak olsaydı, minimum 300 dpi görselleri, yani oldukça yüksek kaliteli görselleri temin etmenizi isteyecektik.
Evet. Ajansburada olarak isterseniz sadece katalog tasarımı hizmeti verir ve baskıya uygun hale getiririz.
Evet, mümkündür. Ajansburada olarak yaptığımız her kataloğun bir de dijital (pdf) sürümünü yaparız. Bu dijital katalog, müşterilerinize e-posta yoluyla gönderilebilmeye uygun olan bir dosya büyüklüğünde olacaktır.

Bize ulaşmak çok kolay!

0535 772 27 32 – Antalya
0539 671 80 43 – İstanbul
info@ajansburada.com

Katalog veya e-katalog tasarım talebi

  Katalog nedir?

  Katalog, ürün veya hizmetlerinizi potansiyel müşterilerinize sunmak için kullanılan bir grafik tasarım ürünüdür. Katalog yaptırma önemli bir çalışmadır. Başarılı bir katalog tasarımı, müşterilerinizi etkileyerek onlarda ürün veya hizmetlerinizi satın alma isteği yaratabilir.

  İyi tasarlanmış bir katalog, müşterilerinize kritik satış bilgileri sağlayan, mükemmel bir takviye malzemesidir. Açık ve ayrıntılı spesifikasyonlar sunarak ve mevcut ve güncel uygulamaları göstererek, müşterilerinizi ürün ve hizmetlerinize neden yatırım yapmaları gerektiği konusunda kolaylıkla ikna edebilirsiniz.

  Katalog ve broşürler, potansiyel müşterilerinizin iletişim kuracakları ilk pazarlama kalemleri arasında yer alır.

  Şirketinizin bekleme salonundan, sergi mekanlarından ve başkaca yollardan alacakları bu katalog ve broşürler onlardaki ilk izleniminizi oluşturur. Dolayısıyla ilk izlenimi bırakmak için sadece o an vardır ve o an son derece önemlidir. Ellerine aldıkları katalog markanızı en iyi şekilde temsil etmelidir. Çünkü kataloglar markanızın bir parçasıdır ve sizin kim olduğunuzu söyleyen, önemli bir iletişim aracıdır.

  Başarılı bir katalog bir şirketin sadece ürünlerini sergilemek için değil, aynı zamanda tüketiciye markanın ne anlama geldiğini de net bir şekilde aktarır.

  Bir katalog, asla ürün ayrıntılarında sıkışarak, arkasındaki markayı yani firmanızı ikinci plana atmamalıdır. Bu, özellikle etkin bir isimlendirmeye, cazip bir görsel kimliğe ve çekici bir marka kimliğine ihtiyaç duyan yeni markalar için daha da geçerlidir.

  Katalog türleri

  Katalogları temel olarak ikiye ayırabiliriz:

  • Basılı katalog (matbu katalog)
  • Elektronik katalog (e-katalog, ekatalog, pdf katalog, çevrimiçi katalog, dijital katalog)

  Ayrıca firma tanıtım kataloğu, ürün tanıtım kataloğu, tarım kataloğu, inşaat kataloğu, mühendislik kataloğu, sergi kataloğu, sanat kataloğu gibi sınırsız sayıda alan için katalog tasarlanabilir.

  Örneğin bir ürün kataloğu, satışa sunulan ürün veya hizmetlerin açıklama ve fiyatlarının yer aldığı, basılı veya elektronik bir belge olarak üretilmiş bir listedir.

  Bazı kataloglarda giyim gibi tek bir ürün kategorisi bulunurken bazıları çeşitli mal gruplarını içerir.

  Kataloglar, fiyatların ve sipariş bilgilerinin yanı sıra, öğelerin fotoğraflarını ve açıklamalarını içerebilir.

  Bazı kataloglar sipariş formu ve gönderim ücreti firma tarafından peşin ödenmiş bir zarf ile birlikte gelir.

  Kataloğun faydaları

  • Katalog, işletmenizin kurumsallığı için olmazsa olmazdır.
  • Katalog, markanıza değer katar, marka bilinirliğinizi artırır.
  • Katalog, sizin 7/24 çalışan personelinizdir.
  • Katalog, daha fazla müşteriye ulaşmanızı sağlar.
  • Katalog, müşterilerinizin bilgiye ulaşmasını kolaylaştırır.
  • Katalog, internet ile beraber en etkin ve ucuz reklam aracıdır.

  Kataloğun satış ve pazarlamadaki önemi

  Katalog kullanan şirketlerin satış hedeflerine ulaşma konusundaki endişelerinin çok daha az olduğu bilinmektedir. Diğer satış kanalları katalogla desteklendiğinde daha iyi sonuç vermektedir. Günümüzün rekabetçi pazarında firma sahipleri şirket veya markalarını ön plana çıkarmak için her türlü satış aracını kullanmaktadırlar ve katalog da bunlardan biridir.

  Katalogların günümüz dijital dünyasında hala işe yarayıp yaramadıklarını soranlar oluyor.

  Öncelikle araştırma sonuçlarından bahsetmek gerekiyor. İngiltere genelinde 100’den fazla işletme ile gerçekleştirilen bir araştırmada satış, pazarlama ve genel iş yaklaşımları hakkında sorular yöneltilmiş ve gerek yeni gerekse popüler işletmelerin kataloglara olan ihtiyaçlarının arttığı tespit edilmiştir. Şirketlerin % 38’i önümüzdeki yıl katalogların kendileri için daha önemli, %17’si ise çok önemli olacağını belirtmiştir.

  Görüldüğü üzere dijital katalogların yanı sıra basılı kataloglar da kabul görüyor ve katalogların önemi giderek artıyor.

  Markalarını pazarlamak için her geçen gün daha fazla işletme internet ve dijital dünyaya yönelmekte ise de, bununla birlikte, basılı medya birçok şirketin pazarlama stratejilerinin önemli bir parçası olmaya devam etmektedir. Dijital dünyada reklam, reklamın modern yüzü olsa da, basılı malzemeler günümüzde hala iyi sonuç vermektedir.

  Öte yandan e-ticaret firmaları hâlâ katalog pazarlaması yapıyorlar. Çünkü baskılı katalogların ve klasik postanın diğer neredeyse tüm diğer pazarlama araçlarından daha iyi geri dönüşü olan bir yatırım olduğunu biliyorlar.

  Kataloglar doğrudan pazarlama denince yine akla ilk gelen yöntemlerdendir. En eski pazarlama biçimlerinden biri olan kataloglar güçlü bir pazarlama aracı olmayı sürdürüyorlar, ancak günümüzde rolleri biraz değişti. Bir zamanlar doğrudan sonuç veren bir araç idiler; şimdi ise çevrimiçi olarak sipariş vermek için tüketicileri internete yönlendirme görevini üstleniyorlar. Ayrıca e-ticaret şirketleri katalogları ilk çevrimiçi satın alımının devamı olarak kullanmaya başladılar.

  Kataloğun hedef kitlesi

  Herhangi bir katalog düşünün. Aklınıza otomatik olarak ilk gelen şey, o katalog ile satılmaya çalışılan ürünler olur. Herhangi bir satış kataloğunun temel özelliklerinden biri sattığı ürünlerdir. İşin yarısı bu ise, diğer yarısı da ürünün sunulduğu ortam, yani tüketicilerdir.

  Bir örnek olarak iki ayrı katalog var diyelim. Her ikisi de ıvır zıvır aygıtlar, elektronik cihazlar ve eğlence ürünleri satmak için tasarlanmış olsunlar.

  İkisinin de ürün yelpazesi birbirine çok benziyor olsun. Ne beklersiniz? Tabii ki ikisinin de müşterilerinin benzer olmasını, öyle değil mi? Halbuki birisi için 18-35 yaş arası erkekler, diğeri için ise 55 yaş üstü kadınlar müşteri tabanının önemli bir kısmını oluşturuyor.

  Bu nasıl oluyor derseniz; ilki yarı çıplak modeller ve müstehcen bir dil kullanırken diğeri daha az çekici modeller (çoğu zaman çalışanlar) ve arkadaşça, esprili ve bunun yanında bilgilendirici bir dil kullanıyor.

  İşte örnekten görüldüğü üzere tasarım ve metin, farklı kitlelere satış yapabilmektedir. Ancak bunun tabii ki limitleri vardır.

  Yine başka bir örnek verecek olursak, muhtemelen kadın kıyafetlerinde yaş sınırlarını aşmayı başaramazsınız. Ancak yapabileceğiniz şey, ürünlerinizi hedef kitlenizle mümkün olduğunca uyumlu hale getirmek ve böylece ürünlerinizin bu izleyici kitlesine azami ölçüde ulaşmasını sağlamaktır.

  Bunu nasıl yaparsınız? Müşterinizin kataloğunuzdan neler beklediğinin farkında olmanız gerekir. 50 yaşın üstündekilere satış yapıyorsanız, unutmayın ki o kişilerin %60’ından fazlası gözlük kullanır ve onlar için yazının okunaklılığı genç müşterilere göre daha önemlidir.

  Ayrıca model seçimi kataloğunuzun nasıl algılandığını önemli ölçüde etkiler. Mutlaka bilirsiniz; gençler genç modelleri görmek isterler, aksi takdirde ürünün kendileriyle ilgili olmadığını düşünürler ve konudan tamamen uzaklaşırlar. Ancak bunun tersi olarak yaşlıların da yaşlı model istedikleri düşüncesine kapılma hatasına düşmemek gerekir. Bu bir satış faciası olacaktır. İnsanların dış görünüşleri ile hissettikleri yaş farklıdır. Altmış, yetmiş yaşındakiler için en uygun model, kendilerine tehdit oluşturmayacak, 40’larına yaklaşan modellerdir, kendileri gibi bir büyükanne değil. Model seçiminin kataloğunuza büyük bir etkisi olduğunu kabul etmek gerekir.

  Keza, kataloğun kalitesi konusunda tüketicilerin farklı yaşlarda farklı öncelikleri vardır. Gençler çoğunlukla hala bir kimlik arayışındadırlar, bu nedenle stil pek de gündemlerinde değildir. Çocuklu evli insanlar hayatlarında çok şey yaşamaktadır, güven onlar için önemlidir. Ve yaşlılar için daha fazla konfor her zaman için önemlidir.

  Özetle, bir katalog tasarlanmadan önce tüketicinizin ihtiyaçları, istekleri, tutkuları ve tutumları akılda tutulmalıdır. Onlara uygun bir stil geliştirmek ve tabii ki kuralları takip etmek gerekir. Bu, kataloğunuzun başarı şansını arttıracaktır.

  Antalya katalog tasarımı

  Peki, başarılı bir katalog tasarımı nasıl yapılır? Antalya katalog tasarımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  İyi bir katalog denince akla öncelikle yaşam tarzına hitap eden, alıcı kitleyi gözeterek tasarlanan, ürün merkezli olarak tasarlanmış, içinde harika ürün fotoğraflarının yer aldığı, sayfalarının dış kenarlarına önemli öğelerin yerleştirildiği, çapraz satış fırsatlarını kullanan, tutarlı yazı stilleri kullanan ve içindeki yazı stili sayısı sınırlanmış, sayıdan sayıya tasarımsal tutarlılığını koruyarak “marka” imajınızı pekiştiren, ürünlere ihtiyaç duydukları alanı veren ve ekonomi için tasarlanmış bir katalogdan bahsetmek gerekir.

  Gösterişli, harika grafikler; fantezi kabartmalar ve vernikler; öne çıkaran renkler; basit ve anlaşılır organizasyon vs. tüm bunlar ideal bir katalog tasarımında aranan özelliklerdir.

  Ancak maalesef günümüzde birçok kataloğun temel bazı tasarım kurallarını çiğnediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Amatörce yapılmış tüm bu kataloglar markanıza ve firmanıza zarar verebilmektedir. Bu nedenle bu konuda profesyonel destek almanız ve hem bütçenizi hem de zamanınızı heba etmemenizde fayda olacaktır.

  Firma tanıtım kataloğu nasıl hazırlanır? Katalog oluşturmak, marka kimliğinizin bir parçasıdır. Katalog hazırlama çalışması firmalar için çok önemlidir. Çünkü katalog bir firmanın yüzüdür ve kimliğidir. Ürün veya hizmetlerini veya doğrudan firmanın kendisini anlatır. Katalog tasarımı yapmak, bir firmanın satışlarında önemli artışlar sağlayabilir.

  Katalogtaki bilgilere erişim kolay olmalı

  Tüketici, kataloğu eline aldığında hangi ürünü, hangi hizmeti veya hangi projeyi hangi sayfada bulacağını açık bir şekilde bilebilmelidir. Bunun için kataloğun her sayfası mümkünse numaralandırılmalı ya da en azından bölümlendirilerek ayırıcı sayfalarla birbirinden ayrılmalıdır

  Sayfalar sıkış tepiş bilgilerle doldurulmamalı, yazılar son derece nitelikli ve okunaklı olmalıdır. Az sayıda yazı karakteri kullanılmalı, parça numarası, ürün kodu ve fiyatı gibi önemli bilgiler okunaklı tablolarda sunulmalıdır.

  Birden fazla bölüm içeren büyük kataloglarda içindekiler tablosu, renk kodlaması veya sekmeler olabilir.

  Unutmayın, boşluk iyidir!

  Kataloğun tasarımı hedef kitlenin ilgisini çekmelidir

  Örneğin bir çocuk giyim markası için capcanlı, rengarenk, hareketli bir katalog tasarımı uygun iken, bir inşaat firması için kurumsal, dengeli ve güven veren bir tasarım daha yerinde olacaktır. Yani asıl yapılması gereken hedef kitlenin beklentilerini karşılamaktır.

  Kataloğun kapağı estetik açıdan cazip olmalı, ancak tüketiciye kataloğun içinde ne ile karşılaşacağı hakkında bilgi de vermelidir.

  Klasik bir katalog için şu tür bir yapı düşünülebilir:

  1. Ön Kapak: Firma veya marka logosu, slogan, başlık ve görsel. Katalog kapak tasarımı marka kimliği ile uyumlu olmalıdır.
  2. Kapak içi: Önsöz veya giriş yazısı.
  3. İç sayfalar: Firma hakkında tanıtım yazısı, ürün, hizmet ve referanslar. Katalog iç sayfa tasarımı marka kimliği ile uyumlu olmalıdır.
  4. Arka Kapak: İletişim bilgileri ve logo

  Kataloglar, kişiler, kurumlar, kuruluşlar veya ürünler ve nitelikleri hakkında detaylı bilgi veren, özelliklerini ön plana çıkartan, açıklayıcı ve tanıtıcı nitelikteki basılı materyallerdir.

  Firma ve markanızın doğru bir şekilde tanıtılması, akıllarda kalıcılık bırakması ve iyi bir imaj oluşturabilmesi için, kataloğun doğru planlanmış, renk, şekil, imaj ve tasarım bütünlüğü içinde, kurumsal kimliğe uygun şekilde tasarlanmaları gerekmektedir.

  Katalog tasarımı, bir organizasyonun genişleme olanaklarını mümkün olduğunca arttırabilen ve dolayısıyla büyümesini hızlandırabilen, önemli bir pazarlama aracı ya da küçük bir reklam parçası olarak görülebilir.

  Kurumsal kimliği pekiştiren iyi bir katalog tasarımı her zaman önemlidir. Amaç, hedef kitlesi, yapı ve tema gibi çeşitli konulara dayalı olarak, farklı türlerden farklı katalog tasarımları yapmak mümkündür.

  Ajansburada olarak katalog tasarımının yanı sıra katalog için gerekli olabilecek ürün fotoğrafı çekimi, metin yazarlığı ve baskı hizmetlerini de sunuyoruz.

  Katalog tasarımı nasıl yapılır?

  Katalog tasarımı ve baskısı konusunda Ajansburada’nın uzmanlığından faydalanabilirsiniz. Katalog tasarım örnekleri, ürün katalog örnekleri, katalog iç sayfa örnekleri görmek isterseniz Portfolyo sayfamızı inceleyebilirsiniz. Sizlerle deneyimlerimizi paylaşmaktan ve sizin için katalog tasarlamaktan mutluluk duyacağız.

  Unutmayın! Profesyonelce tasarlanmış bir katalog, işinizi bir üst seviyeye çıkarmanıza yardımcı olur.

  Ajansburada olarak katalog tasarımlarımızı en modern katalog tasarım programları ile yapıyoruz. Sadece konsept oluşturma ve tasarım hizmeti vermekle kalmıyor, ayrıca baskısını da yapıyoruz. Tasarımcılarımız, müşterilerimiz için bugüne kadar birçok güzel ve başarılı çalışmalar yaptılar ve müşterilerimizin işlerine önemli katkılarda bulundular.

  İyi ve etkili bir katalog tasarımı i̇çin i̇puçları

  • Tasarım
   • Etkileyici ve çekici olmalıdır.
   • Göze hitap etmelidir.
   • Sektörünüze uygun olmalıdır.
   • Marka imajınız ile uyumlu olmalıdır.
  • İçerik
   • Kullanılan resimler ve görseller yüksek çözünürlükte ve özgün olmalıdır.
   • Elektronik katalogta canlı ve net görünen resimler baskıda kalitesiz çıkabilir. Böyle bir problem yaşamamak için görsellerin çözünürlüklerinin yeterli olması gerekir. Bu da kaliteli ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflardan geçmektedir.
   • İçerikte imla hataları olmamalıdır.
   • Ürün ve hizmet görselleri ne kadar büyük ve kaliteli ise o derece fazla ilgi çekecektir.
   • Bir fotoğraf binlerce kelimenin anlatamadığını anlatabilir. Kalitesiz fotoğraf ise kurumsal kimliğinizi zedeler.
  • Bütçe
   • Standart formatlardaki kataloglar bütçe açısından daha uygundur.
   • Değişik büyüklük ve formatlardaki sıradışı kataloglar ise daha fazla dikkat çekebilir, ancak daha pahalıya gelir.
  • Diğer
   • En çok satan ürün ve hizmetleriniz tasarımda daha fazla yere sahip olmalıdır.
   • Tutarlı bir font yapısı kullanılmalı ve 2 veya 3’ten fazla font olmamalıdır.
   • Kullanılan fontlar rahat okunabilir olmalıdır.
   • Tasarım ve font yapısı birbiri ile çelişmemeli, ürün ve hizmetlere uygun olmalıdır.
   • Sayfa tasarımında önemli olan bazı noktaları sayfa kenarlıklarının dışına yerleştirmek algıyı arttıracaktır.

  Uygulama ve Üretim

  Dergi ve kataloglar için en uygun baskı türü ofset baskıdır. Ofset baskı, genellikle büyük miktarda yüksek kaliteli baskı üretmek için en uygun maliyetli baskı çözümüdür.

  Üretimde kullanılan malzemeler

  Basılı kataloglar cilt tiplerine göre sınıflara ayrılabilir:

  • Tel dikişli (sırttan tel zımbalı)
  • Omega dikişli (Basılı kataloğu klasör veya karton dosyalara takabilmek için, “U” şeklinde tel çıkıntı olacak şekilde dikim)
  • İplik dikişli
  • Amerikan ciltli (tutkallı)
  • Spiralli

  Üretimde genellikle kuşe kağıt kullanılır. İsteğe göre mat veya parlak olabilir. Tasarımı ile uyumlu olacak şekilde seçilen kağıt daha farklı özelliklerde de olabilir.

  Temel bir kural olarak sayfa sayısı arttıkça katalogta kullanılan kağıt kalınlığı incelir. İsteğinize bağlı olarak katalogtaki sayfalar mat veya parlak selefon kaplanabilir.

  Katalog kapağı için her türlü alternatif kağıt kullanılabilir. Özel kaplamalar ile sağlam ve lüks bir görünüm elde edilebilir.

  Kataloğunuzu profesyonellere bırakın

  Katalog tasarımı bir firmanın tanıtımında önemli bir rol oynar ve gerek tasarımında gerekse baskısında her işte olduğu gibi titizlik gerektirir. Firmanız için profesyonel katalog tasarımına ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz.

  Katalog çalışması tüm sektörler için mümkündür. Ajansburada aşağıdaki sektörler için katalog hazırlamaktadır:

  • Tarım katalog hazırlama
  • İnşaat katalog hazırlama
  • Yeme İçme katalog hazırlama
  • Medikal katalog hazırlama
  • Mühendislik katalog hazırlama
  • Eğitim katalog hazırlama
  • ve diğerleri…

  İyi bir katalog tasarımı için Adobe’nin de söylediği gibi öncelikle kataloğun amaç ve stratejisini belirlemek lazım gelir.

  Ajansburada olarak size önce kitlenizin kim olduğunu, verilecek mesajın ne olduğunu ve bütçenizi sorarız. Basılı mı yoksa dijital mi olacağını sorarız. Kaç adet basılacağını sorarız. Boyut, miktar ve kalite ile birlikte bütçeyi dengeleyerek yapacağımız tasarımı belirleriz. Ortaya çıkacak ürünün markanızla uyumlu olması ve hedef kitleyle buluşması önemlidir.

  Font sayısını kısıtlamak tasarım açısından oldukça önemlidir. Göz alıcı bir tasarım oluşturmak için çok sayıda font kullanmak çoğu zaman iyi bir sonuç vermez. Çünkü katalog ve broşür gibi çalışmalarda sınırlı bir alan içinde çalışılmaktadır. Alanı kısıtlı olan herhangi bir tasarımda olduğu gibi, çok fazla yazı tipi kullanmamak en iyisidir. Tipografinin güçlü ve heyecan verici olması için renk ve ölçekten faydalanırız. Yaratıcı bir sayfa yerleşimi ve ölçeklenmiş yazılarla tasarımı hareketlendiririz. Harflerin öne çıkmasını istediğimizde kontrast ekleriz, örneğin siyah üzerine sarı.

  Özetlemek gerekirse kataloğun nasıl tasarlanacağı, hangi boyutta, hangi biçimde olacağı, hangi kağıda basılacağı ve tüm bunların markaya olan katkılarını bilmek önemlidir.

  Ajansburada 15 yıllık sektör tecrübesini sizlerle buluşturuyor ve kataloğunuzu en üst standartlarda tasarlıyor, bastırıyor.

  Ajansburada, Antalya katalog tasarımı konusunda 15 yıla varan tecrübesiyle uzmanlaşmıştır. Antalya katalog, Antalya katalog baskı, Antalya katalog tasarım ve Antalya katalog matbaa konularında sizlere profesyonel çözümler üretiyoruz:

  • Katalog tasarım
  • Katalog hazırlama
  • Katalog baskı
  • E-katalog tasarım
  • E-katalog hazırlama
  • Tanıtım kataloğu tasarımı
  • Prestij kataloğu tasarımı
  • Ürün katalog tasarımı
  • Tarım katalog hazırlama
  • İnşaat katalog hazırlama
  • Yeme İçme katalog hazırlama
  • Medikal katalog hazırlama
  • Mühendislik katalog hazırlama
  • Eğitim katalog hazırlama
  • vb.

  Neden Ajansburada?

  Antalya katalog tasarımında başarı. E katalog hazırlama konusunda 16 yıllık tecrübe.

  Kaliteli bir katalog tasarımı için Ajansburada olarak 16 yıldır her türlü katalog tasarımı ve baskısı ve e-katalog tasarımları yapıyoruz.

  Çok çeşitli sektörlerden sayısız firmaya yaptığımız basılı ve dijital işler sayesinde önemli bir deneyim ve birikime ulaşmış durumdayız.

  E-katalog tasarımı konusunda en bilgili ve deneyimli tasarım şirketlerinden biriyiz.

  Başarıya ulaşmanızı sağlamak için konusunda uzman, deneyimli bir ekibe sahibiz.

  Ajansburada tasarımcıları vermek istediğiniz mesajı katalog veya e kataloğa taşıyacaktır.

  Bu yolda gösterdiğimiz çabalar, potansiyel müşteri oluşturma ve kâr elde etme konusunda sizlere katkıda bulunacaktır.

  
  Katalog, broşür, logo, kurumsal kimlik, web sitesi... Teklif Al